Menu
×


Kiralama Koşulları

KİRALAMA KOŞULLARI

1- SÜRÜCÜ BELGESİ VE KİRALAMA YAŞI SINIRLAMALARI

Araç kiralamak için 23 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık ehliyet sahibi olmanız gerekmektedir. 23 yaşını doldurmuş olmak koşulu sabit kalmak kaydı ve ehliyet süre koşuluna uyularak orta, üst ve lüks sınıf araçlar için de genç sürücü ücreti alınarak araç kiralanabilmektedir.

Genç Sürücü Ücreti uygulamasını kullanabilmek için aşağıda ve tabloda yer alan koşulların sağlanması gerekmektedir.

 • Ekonomi grubunda bulunan araçları kiralayabilmek için en az 23 yaşında ve 2 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 19-23 yaş aralığında ve 1 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Ekonomi grubundan araç kiralayabilmektedir.
 • Orta grubunda bulunan araçları kiralayabilmek için en az 25 yaşında ve 3 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 23-25 yaş aralığında ve 2 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Orta grubundan araç kiralayabilirler.
 • Üst ve Lüks grubunda bulunan araçları kiralayabilmek için en az 27 yaşında ve 5 yıl ehliyet sahibi olunması gerekmektedir. 25-27 yaş aralığında ve 3 yıl ehliyet sahibi olan kişiler Genç Sürücü ücreti ödeyerek Üst ve Lüks grubundan araç kiralayabilirler.

2 – KİRALAMA SÜRESİ

 • En az kiralama süresi 24 saattir.

3 – FİYATLARA DAHİL OLAN VE OLMAYAN HUSUSLAR

 • Fiyatlara araçların %18 Katma Değer Vergisi dahildir. Akaryakıt, Teslim Etme / Teslim Alma Ücreti, Bebek Koltuğu Ücreti, Navigasyon cihazı, Ek Sürücü Ücreti, Bluetooth Araç Kiti Ücreti, Köprü ve Otoyol Geçiş Cihaz- Kart Kullanım Ücreti ayrıca hesaplanır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.
Muafiyet Tutarı Muafiyetsiz Sigorta ( CDW) Lastik Cam Sigortası (LCF) Tam Kaza Sigortası (SCDW
Ekonomi  650 TL 20 TL 5 TL 20 TL
Orta 750 TL 25 TL 10 TL 30 TL
Üst 1000 TL 30 TL 10 TL 35 TL
Lüks 1500 TL 35 TL 13 TL 43 TL

 

 • Günlük kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 150 – 350 km arasında , Aylık kiralamalarda kilometre sınırı araç grubuna göre 3000- 4000 km arasında, kilometre aşım ücreti ise grup bazında değişiklik göstermektedir. Detaylı bilgiyi kiralama ofislerimizden alabilirsiniz.
GÜN SAYISI KM SINIRI/GÜN
1 -2 GÜN 350 KM
3 – 6 GÜN 300 KM
7 – 13 GÜN 250 KM
14 – 21 GÜN 200 KM
21+ GÜN 150 KM
SEGMENT KM SINIRI/ AY
EKONOMİ 4000 KM
ORTA 3500 KM
ÜST 3000 KM
LÜKS 2500 KM

 

 

4 – İLAVE SÜRÜCÜLER

 • Aracın, kiralayan şahıs dışındaki kişi / kişilerce kullanılabilmesi; ilave sürücü / sürücülere ait Sürücü Belgesi bilgilerinin, ücret karşılığında olmak üzere, Kira Sözleşmesinin üzerinde gösterilmesi ile mümkündür. Aksi durumun belirlenmesi ve /veya her hangi kaza durumunda tüm güvenceler geçersiz sayılarak gerek kiralayan ve gerekse aracı kullanan kişi / kişiler ayrı ayrı ve müştereken sorumlu tutulurlar. Fiyat ve ayrıntılı bilgi için İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.(Ek sürücü kiralama koşulları Madde1’deki şartlarla aynıdır.)

5 – TESLİM ETME VE TESLİM ALMA

 • BONO CAR ofislerinin bulunduğu şehir ve beldelerde, ilçe belediye sınırları içerisinde olması koşulu ile, ofis müsaitliğine göre, araçların müşteriye teslimi ve müşterinden teslim alınması (0- 5 Km Kadar ) ücretsizdir. Ancak BONO CAR ofisinin bulunmadığı şehir ve yörelerde yapılacak teslim etme ve teslim alma hizmetlerine ücret uygulanır. Daha fazla bilgi için BONO CAR İletişim Merkezi’mizi veya Satış Ofislerimizi arayabilirsiniz.
 • Rezervasyonunu yapmış olduğunuz araç, ofislerimizde sizlere bilgi verilerek, kredi kayıt bürosunun Findex uygulaması ile kredi notunuzun kontrolü ve değerlendirilmesi yapılacaktır. Ön ödemeli yapılan rezervasyonlarda kredi limitiniz uygun görülmediği takdirde araç kiralama bedeli 7-14 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir.

 

 

6 – GÜVENCELER

Güvencelerimiz hakkında açıklama aşağıda yer almaktadır. Açıklamalar genel ve bilgi amaçlıdır. BONO CAR bu bilgileri zaman içerisinde değiştirme hakkini saklı tutar. Fiyatlarınıza dahil olmayan güvenceleri ve geçerli limitler ile ilgili detaylı bilgiyi kiralama başlangıcında satış ofislerimizden satın alabilirsiniz.

 • Muhafiyetsiz Sigorta (CDW) : Araçlarda hasar olması halinde, kiralayan kişi araç grubuna göre değişen tutarlarda maddi zararları ödemekle yükümlüdür. Her araç kiralamada uygulanan muafiyetli kaza sigortası araç grubuna göre değişen muafiyet tutarı üzeri hasar ve zarar durumlarında trafik ve alkol raporu ibraz etmek koşulu ile araç grubuna göre değişen tutarlarda sigorta limitleri dahilinde maddi zararları kapsamaktadır. Muafiyet tutarları kadar olan hasar ve zararlar teminat dışıdır. Muafiyetsiz Kaza Sigortası (CDW) ile bu tutarı teminat altına alabilirsiniz.
 • Mini Hasar Sigortasi (MI) : Bono tarafindan belirlenen tutarin altinda kalan hasarlarda müsteri beyani ile onarim güvencesidir.
 • Lastik Cam Sigortasi (LCF) : Aracın Camları ve Lastiklerinde br hasar olması risklerini kapsar.
 • Tam Kaza Sigortasi (SCDW) : Muhafiyetsiz kaza sigortası (CDW) ve LCF’ yi kapsayan sigortadır.

7- TESLİM GECİKMELERİ

 • Araçların iadesinde 3 saate kadar yaşanan gecikmelerde, her saat için, sözleşmede uygulanan kira fiyatının 1/3’ü, 3 saati aşan gecikmelerde 1 günlük kira fiyatı alınır.

8- ÖDEME

 • Online rezervasyon sayfası; rezervasyon konfirme edilsin ya da edilmesin; araç kiralama anlaşması yerine geçmez. Gerçekleşecek kiralamalarda BONO CAR Genel Kiralama Koşulları geçerlidir. Ön Ödemeli Rezervasyon Formu detayında ismi bulunan kişiye kiralama yapılır. İnternet üzerinden ön ödemeli olarak yapılan rezervasyonlarda işlem yapılan kart ve kart sahibi olmadan, ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Sanal Kart ile yapılan ön ödemeli rezervasyonlarda işlem yapılan sanal kartın bağlı olduğu kredi kartının ibraz edilmesi gerekmektedir. Kredi kartı olmadan ofiste kira anlaşması açılmaz. Kira anlaşması kiralama esnasında açılır ve kiralama yapılan ülkenin kanun ve uygulamalarına göre düzenlenir.
 • BONO CAR, kiralama hizmetini kendisine bağlı sebeplerden dolayı veremediği takdirde, müşteri tarafından önceden ödenen tutarın tamamını iade edecektir. Önceden ödenmiş bir değeri gösteren Bono Ön Ödemeli Rezervasyon Formları, BONO CAR kiralama lokasyonlarında yapılacak kiralamalarda, ön ödemesi yapılmış rezervasyonların sadece rezervasyon formu üzerinde yazan tutarlarının ödemeleri yerine geçer. Kiralama başlangıcında ya da sürecinde müşterinin talep edebileceği ek hizmet ve güvenceler ile yakıt, tek yön vb. harcama bedellerini içermez. Ön Ödemeli Rezervasyon Formlarında yazan tutarın içermediği diğer hizmet, güvence, harcama ya da trafik cezası ve hasar bedelleri (Kira anlaşmasında yazılı, kaza ve hırsızlık durumunda yapılması gerekenler bölümünde açıklanan şartların yerine gelmediği durumlar) için müşterilerimizin kiralama esnasında kredi kartı ibrazı gereklidir. Müşteri tarafından ibraz edilen kredi kartından, kiralanacak araç grubuna göre 500 – 1500 TL arasında depozit tahsilatı ya da ön provizyon blokajı yapılacaktır.
 • Web sitesi üzerinden iadesiz ön ödeme seçeneği ile rezervasyon yapıldığında, kiralanan aracın ücretinin tamamı ödeme sırasında kullanılan kredi kartından tahsil edilecek olup, iptal ya da aracın teslim alınmaması durumunda ücret iadesi yapılmayacaktır. Mücbir sebepler dışında BONO CAR, iade hakkını saklı tutar. Online rezervasyon aşamasında kullanılan kartın ve kart hamilinin kiralama başlangıcında ofiste olması ve kira anlaşmasını imzalaması zorunlu olup, aksi taktirde ofiste kira anlaşması açılmaz, herhangi bir işlem yapılmaz. Ödeme şekli sadece kredi kartı olup nakit ödeme ve debit kart uygulaması bulunmamaktadır. Hemen öde (Ön ödemeli) Rezervasyon sayesinde kazanılan indirim başka bir kampanya ile birleştirilemez.
 • İadesiz ön ödeme seçeneği ile yapılan rezervasyonlarda kiralama günü, saati, araç bilgileri güncellenemez, değişiklik yapılamaz.
 • İadeli ön ödeme seçeneği yapılan rezervasyonlarda iade şartlarına göre ücret iadesi yapılmaktadır.
 • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda aracı teslim alma saatinden 12 saat öncesine kadar rezervasyon iptal edilirse kiralama ücretinin tamamı BONO CAR tarafından iade edilecektir.
 • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda aracın teslim edileceği saate 12 saat ile 2 saat arasında kaldığında kiralama ücrtinden %30 kesinti yaparak kalanı BONO CAR tarafından iade edilecektir.
 • İadeli ön ödemeli rezervasyonlarda araç tesliminden 2 saat önce yapılan iptallerde kiralama ücreti iade edilemez.
 • Web üzerinden yapılan iadeli ya da iadesiz ön ödemeli rezervasyonlarda, aracın teslim alınmasından sonra, müşteri tarafından kullanılmayan günlerin iadesi yapılmamaktadır.
 • BONO CAR, ofis açılış ve kapanış saatlerine bağlı olarak araç teslimatı yapamazsa, iade etme hakkını saklı tutar.

Depozito Bedelleri

 • Ekonomi Grup (Renault Symbol, Fiat Linea, Renault Clio HB– VW Polo– Hyundai İ20 – Opel Corsa-  vb. araçlar) için 650 TL
 • Orta Grup (Fiat Egea, Ford Focus ,Hyundai Accent Blue DCT, Renault Fluence , Renault Fluence EDC , Opel Astra , VW Jetta , Skoda Octavia vb. araçlar) için 750 TL
 • Üst Grup ( VW Passat, Mercedes A180,Nissan XTrail vb araçlar ) için 1000 TL
 • Lüks Grup (BMW, Mercedes C180 vb. araçlar ) için 1500 TL

9- TRAFİK CEZALARI

 • Trafik yasalarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk ve maddi ceza kiracıya aittir. Araçların hangi nedenle olursa olsun resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.
 • Kiralama esnasında oluşan trafik ihlallerine ait (HGS/OGS geçiş ücretleri, kaçak geçiş cezaları, trafik cezaları vb.) tutarlar ile ilgili devlet kurumları tarafından BONO CAR’a yansıtılmaktadır. Kiralama sırasında gerçekleşen ve kiracıya ait olan ilgili trafik cezası tahsilatı, hizmet bedeli ile birlikte kiralama sırasında ibraz edilen kredi kartından yapılacaktır.

Not: Ceza evraklarının Maliye Bakanlığı tarafından BONO CAR’a iletilmesinde gecikmeler yaşanabilmektedir.

Copyright @2016 Bonorentacar. Tüm Hakları Saklıdır. Bono Rent A Car – Araba Kiralama – Filo Kiralama. Bono Rent a Car bir Akbir Filo Markasıdır.

Martin Hanzal Authentic Jersey