Menu
×


SSS

SIK SORULAN SORULAR

Bu sayfada, Genel Kiralama ve Sigorta koşullarımız ile internetten yapacağınız işlemlere ilişkin detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz. İşlem yapmadan önce çok dikkatli bir şekilde okumanızı rica ederiz. Tarafınızdan anlaşılmayan konular varsa rezervasyon merkezimize veya kiralama yaptığınız ofis çalışanlarımıza danışabilirsiniz.
Dönüşünüzde, kiralamanızla ilgili bir şikâyetiniz veya sorularınız olursa araç kiralama sözleşmesini sonlandırmadan önce bunları belirtiniz. Herhangi bir nedenle kiralama yaptığınız ofiste sorularınıza cevap bulamaz ve sorununuzu çözemezseniz, bir ay içerisinde bilgi@bonorentacar.com adresine yazılı olarak bildirimde bulunmanızı rica ederiz.

İnternet sitesinden rezervasyon yapmak neden daha avantajlı? İnternet sitesinden araç kiralamak güvenli midir? Rezervasyonumu iptal edebilir miyim?

BONO Rent A Car  internet sayfalarından sadece 3 adımda hızlı ve güvenli araç kiralayabilirsiniz; üstelik indirimli internet fiyatlarımızla! İnternet sitemizden yapmış olduğunuz araç kiralama işlemi, kesin satış niteliği taşıdığından rezervasyonunuzu tamamlamak için kira bedeli karşılığı tutar kredi kartınızdan tahsil edilecektir. Rezervasyonunuzu değiştirmek veya iptal etmek isterseniz, işlemlerinizi internet sitemizden üyelik ekranı vasıtası ile yapabileceğiniz gibi 0850 303 7017 no’lu rezervasyon merkezimize ve  rezervasyon@bonorentacar.com adresine yazılı bildirim ile yapabilirsiniz. Kiralama işleminizi, aracı teslim alacağınız zamandan en az 6 saat öncesine kadar ücretsiz olarak iptal edebilirsiniz. Kiralamaya 6 saatten daha az kalan sürelerde işlemin iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın size teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli iade edilmeyecektir. Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde (15 Haziran-15 Eylül arası ve bayramlar) ücretsiz rezervasyon iptali kiralamaya 24 saat kala sona erecek ve 1 günlük kiralama ücreti iade edilmeyecektir. Kiralama esnasında kira kontratını imzalamanız gerekmektedir. Bunun dışında, ofis yetkililerimiz sizden aracın grubuna göre bir provizyon bedeli talep edeceklerdir. Blokaj tutarları: Ekonomik grup araçlar için 650 TL Orta grup araçlar için 750 TL Üst grup araçlar için 1.000 TL Lüks grup araçlar için 1.500 TL

Full koruma paketi nedir, gerekli mi ?

Araç için ek sigortadır, araç kiralama firmalarında “Mini hasar sigortası” , “Muafiyet sigortası”, “Lastik Cam sigortası”, “Tam Kaza sigortası” olarakta satışı mevcuttur.

Tüm araçlar kaskolu ama yine sorumluluğunuz var;

Kasko sigortası, depozito bedeli olarak belirlenen tutarın altında olan hasarları kapsamaz. Bu, kasko sigortasında “Kiracı Sorumluluk Payı” olarak yer almaktadır. Aracı teslim almaya gittiğinizde tedarikçi firma tarafından bir güvenlik depozitosu olarak kredi kartınıza provizyon uygulanacaktır. Bu ücret araç kirada iken oluşabilecek hasarlar içindir.

Eğer bonorentacar.com tarafından sağlanan Full Koruma Paketini araç teslim saatinden önce satın alırsanız, bıraktığınız depozitoya yapılacak ücretlendirmelerde bu poliçe bu ücreti size geri ödüyor. Sigorta, Kasko, Kiralama Şartları ve Koşulları geçerlidir.

Bu ürünü satın alarak kiralama süresince bu üründen faydalanabilirsiniz. İade talebiniz ile birlikte hasar raporlarınızı göndererek geri iade alabilirsiniz. Kasko ve Sigorta geçerlilik şartları sağlanmalıdır.

Sürücü belgesi ve yaş sınırlamaları nasıldır ?

Bono Rent a Car’dan araç kiralayabilmeniz için; Ekonomik grup araçlarda en az 23 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi  Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 3 yıllık geçerli sürücü belgesi  Üst grup araçlarda en az 27 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

Genç Sürücü Sigortası Nedir ?

Bono Rent a Car’dan araç kiralayabilmeniz için; Ekonomik grup araçlarda en az 23 yaş ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi Orta grup araçlarda en az 25 yaş ve 3 yıllık geçerli sürücü belgesi Üst grup araçlarda en az 27 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir. Genç sürücü sigortası ekonomi grup araçlarımızdaki yaş sınırını 4 yıl daha düşürmenizi , orta , üst ve lüks grup araçlarımızdaki yaş sınırını 2 yıl daha düşürmenizi ve bu gruplardaki araçları kiralamanızı sağlayan bir sigorta ürünüdür. Genç Sürücü Sigortası ile ekonomi , orta , üst ve lüks grup araçlarda limitler aşağıdaki şekilde değişmektedir;

Genç Sürücü Sigortası ile;

 • Ekonomi grup araçlarda en az 19 yaş ve 1 yıllık ehliyet , Orta grup araçlarda en az 23 yaşında  ve 2 yıllık geçerli sürücü belgesi Üst ve Lüks grup araçlarda en az 25 yaş ve 5 yıllık geçerli sürücü belgesi sahibi olmanız gerekmektedir.

Kredi kartım olmak zorunda mı? Ödemeyi ne şekilde yapabilirim?

Araç kiralayabilmek için kendi adınıza düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmalısınız. Sürücü ve ek sürücüler haricinde kontratta yer almayan bir isme ait kredi kartını kesinlikle kabul edemediğimizi bildirmek isteriz. Kiralamanızın toplam tutarı kontrat başlangıcında kredi kartından tahsil edilecektir. Kira bedelinin yanı sıra, kredi kartınızdan araç gruplarına göre değişen bir blokaj (provizyon) alınacaktır. Bu blokaj, yakıt farkları ve/veya oluşabilecek diğer ekstra masraflar için alınmaktadır; kiralanan aracın sorunsuz bir şekilde ofise iade edilmesinin ardından 2 gün ila 1 hafta arasında çözülecektir. Blokaj tutarları: Ekonomik grup araçlar için 650 TL Orta grup araçlar için 750 TL Üst grup araçlar için 1.000 TL Lüks grup araçlar için 1.500 TL

Kiralama süresi ne kadardır ? Gecikme durumlarında uygulama ne şekildedir ?

Araç kiralama süresi en az 24 saattir. Daha kısa süreli araç kiralamak isterseniz 1 günlük fiyat uygulamak durumundayız. 3 saate kadar olan gecikmelerde, her saat için kira bedelinin 1/3’ü 3 saatti aşan gecikmelerde ise 1 günlük kira ücreti tahsil edilecektir. Aylık kiralamalarda bir ay 30 gündür. Uzun süreli kiralama ihtiyaçlarınız için 0212 438 49 45 no’lu telefonumuzdan yardım alabilir veya bu sitede yer alan teklif talep formunu doldurarak teklif isteyebilirsiniz.

Muadili (benzeri) araç geldi, neden ?

Rezervasyon yapmadan önce seçmiş olduğunuz tarihler arası gösterilen araçlar; sadece o tarihler arası müsait olan araçlardır.

Tercih ettiğiniz aracın aynısını size göndermeye çalışıyoruz. Seçmiş olduğunuz yakıt,vites ve segment durumu göz önüne alınarak tedarikçi firma tarafından aynı segment (muadili) araç verilebilir.
Çok nadir de olsa, önceki müşteriden geç gelmesi, aracın hasarlı gelmesi gibi durumlardan dolayı ücret farkı olmadan size benzeri bir araç veya daha üst sınıf bir araç vermek zorunda kalabiliyoruz.

Kira kontratında değişiklik talebimi nasıl gerçekleştireceğim ?

Değişiklik talepleriniz Bono Rent a Car’ın elindeki imkanlar ile sınırlı ve ancak Bono’un açık onayı ile mümkündür. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını ve mevcut fiyatınızı değiştirebilir.

 • Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken iade)
 • Dönüş istasyonunun değişikliği
 • Araç grubu değişikliği
 • Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
 • Saat Farkı

Kiralama süresini uzatma talebiniz, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise; ofislerimizden birine şahsen gelerek uzatma işlemini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Araç kiralama fiyatlarına dahil olan hizmetler nelerdir ? Sürpriz bir bedel ile karşılaşır mıyım ?

Web sitemizde gördüğünüz tüm fiyatlara aşağıdaki hizmet ve ürünler dahildir. Bono Rent a Car‘ın fiyat politikası, kullanıcılarımızın gördükleri fiyat dışında sürpriz bedeller ile karşılaşmaması esasına dayanır. Bu nedenle kiralama fiyatlarımıza pek çok araç kiralama firmasının aksine tüm sigortalar dahildir. Fiyatlara dahil olan hizmetlerimiz:

 • Bireysel Kaza Sigortası (BKS) trafik sigortası limitleri ile sınırlı
 • Hırsızlık Sigortası
 • Üçüncü Şahıs Sorumluluk Sigortası imm limitleri ile sınırlı
 • Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar zabıt ibrazı halinde geçerlidir
 • Havalimanı vergileri
 • Yol yardımı
 • KDV

Aracı birden fazla kişi kullanabilir mi ?

Aracı, kiralayan kişinin dışında bir kişinin de kullanabilmesi için geçerli kimlik ve sürücü belgesi bilgilerinin kiralama başlangıcında sözleşmeye tanımlanması ve günlük ek sürücü ücretinin ödenmiş olması gerekir. Bu kurala uyulmaması halinde tüm sigortalar geçersiz olacak; kiracı ve aracı kullanan kişiler tüm ceza ve hasarlardan sorumlu olacaklardır.

Ek sürücü için ödeme gerekiyor mu ?

Eğer ek sürücü talebiniz varsa, lütfen rezervasyon gerçekleştirirken ekleyiniz.
Daha sonradan ilave yapmak isterseniz rezervasyon değişiklik bölümünden ekleme yapabilir ve ya araç tesliminde ücretini ödeyerek sözleşmenize ekletebilirsiniz.

Ek sürücü ücretleri standart ve günlük kiralama bedeli üzerinden hesaplanmaktadır. Araç Kiralama sözleşmesine yazılmamış sürücü sigorta kapsamı dışında kalır. 

Tüm sürücülerin araç tesliminde sürücü belgelerini yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Yakıt uygulaması nasıldır ?

Araçlarımız size dolu depo olarak teslim edilir. Aracı iade etmeden önce ofisimize en yakın benzin istasyonunda depoyu doldurmanızı rica ederiz. Aracınızı eksik yakıt veya boş depo ile teslim etmeniz durumunda eksik miktar kadar yakıt farkını hizmet ücreti ile birlikte tahsil etmek durumundayız.

Otoyol geçişleri ve trafik cezalarında prosedür ne şekildedir ?

Araçlarımızın tamamında otoyol geçişlerinde sorun yaşamamanız için HGS mevcuttur. Ücretlendirmesi, kira sürenizin sonunda ofis çalışanlarımız tarafından yapılacak geçiş kontrolleri sonucunda kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Yürürlükte olan tüm trafik kural ve kanunlarına uyma zorunluluğunuz vardır. Aracın kullanımından kaynaklanan trafik cezaları da dahil olmak üzere her türlü ceza kullanıcıya ait olup, hangi nedenle olursa olsun aracın resmi ulusal veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman kiralama süresi içerisinde kabul edilir. Kiralama süresinden sonra Bono Rent a Car’a bildirimde bulunulan trafik cezaları hizmet bedeli ile kredi kartınızdan tahsil edilecektir.

Kiraladığım araçlar yurtdışına çıkabilir miyim ?

Kiraladığınız araçla maalesef yurtdışına çıkış yapamazsınız.

Aracı teslim aldığım ofise mi iade etmek zorundayım ? Farklı bir ofise bırakabilir miyim ?

Bono ofislerinin bulunduğu şehirlerde, ilçe belediye sınırları dahilinde olması koşulu ile araçların müşterilerimize teslimi ve iade alınması ücretsizdir. Bono ofisinin bulunmadığı bir şehir veya yöreye araç teslimatı istenirse imkanlar dahilinde ve ücret karşılığında bu hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Araç kiraladığınız ofisten farklı bir şehirdeki Bono Rent a Car ofisine iade etmek isterseniz tek yön ücreti uygulanır. Tek yön ve teslimat ücretleri hakkında detaylı bilgiyi 0212 438 49 45 no’lu rezervasyon merkezimizden alabilirsiniz.

Sigorta teminatları neleri kapsar ? Hangi durumlarda sigortalar geçersiz sayılır ?

Kiralık araçlarımıza zorunlu tüm sigortaların yanı sıra, çarpma, çarpışma ve hırsızlık teminatlarını kapsayan kasko sigortası da yaptırmaktayız. Olası bir sigorta bedelinin tazmin edilebilmesi için, aracın olay yerinden uzaklaştırılmadan anlaşmalı kaza tutanağı veya hasar tespit tutanağının tarafınızdan temin edilmesi gerekmektedir. Alkol ve uyuşturucu etkisi altında oluşan hasarlar, aracın sözleşmede belirlenen kişiler dışında bir kişi tarafından kazaya karışması, evrakları tamamlanmamış hasarlar, aracın yol koşullarına uygun olmayan sürüşünden kaynaklanan hasarlar (örn. aracın altının vurulmasından kaynaklı ) münhasıran sözleşmede tanımlı kullanıcıya aittir. Beyan ile hasar tazmini mümkün değildir. Sigorta teminat limitlerinin üzerinde kalan her türlü hasar sorumluluğu kullanıcılarımıza ait olduğunu önemle belirtmek isteriz.

Copyright @2016 Bonorentacar. Tüm Hakları Saklıdır. Bono Rent A Car – Araba Kiralama – Filo Kiralama. Bono Rent a Car bir Akbir Filo Markasıdır.

Martin Hanzal Authentic Jersey